Uroczyste otwarcie

Pokazy polskich i zagranicznych projektantów, wystawa fotografii krakowskiego artysty, degustacja wina z lokalnej winnicy. To tylko kilka atrakcji jakie przygotowaliśmy podczas inauguracji swojego pierwszego showroomu w Krakowie. Uroczyste otwarcie Solnej 1 miało miejsce 23 listopada w kamienicy na Starym Podgórzu. Atrakcją wieczoru był pokaz warszawskiej projektantki gwiazd, Doroty Goldpoint. Kreacje z najnowszej, jesiennej kolekcji designerki zaprezentowały gościom znane i lubiane aktorki m.in.: Bożena Dykiel i Joanna Kurowska.

Nasz Showroom to 250 m kw nowoczesnej przestrzeni, ulokowanej w strategicznym miejscu, na dynamicznie rozwijającym się Starym Podgórzu Krakowa. Miejsce przeznaczone jest dla kobiet, które szukają alternatywy dla tradycyjnej formy zakupów. Krakowianki znajdą na Solnej unikatowe produkty i kolekcje znanych i cenionych polskich marek. Planujemy także, by przestrzeń dla kobiet tętniła życiem artystycznym. W ciągu najbliższego roku odbędą się w showroomie pokazy mody, warsztaty stylizacji, wernisaże i wystawy fotografii. Dodatkowo klientki Solnej 1 podczas swoich zwykłych, codziennych czynności takich, jak zakupy będą mogły również wesprzeć podopiecznych Fundacji Głos Serca – współpracującej z showroomem.

Solna 1 to niezwykłe miejsce na modowej mapie Krakowa. Inspiracją naszych projektantów są świadome siebie kobiety oraz ich potrzeby. Do każdej klientki podchodzimy indywidualnie. Wiemy jak ważna jest odpowiednia atmosfera i nastrój podczas zakupów, dlatego zdecydowaliśmy się otworzyć miejsce, do którego nasze klientki będą przychodzić, by poczuć się wyjątkowo. Showroom to nie kolejny sklep, ale miejsce, gdzie kobiety mogą oderwać się od codzienności – mówi Piotr Gawor, inicjator showroomu.

Uroczyste otwarcie showroomu, które odbyło się w środowy wieczór poprowadził aktor, Andrzej Młynarczyk. Wśród zaproszonych gości pojawiły się  m.in.:  Bożena Dykiel, Joanna Kurowska, Ewa Pacuła, Anna Radwan, Karolina Chapko, Gabriela Oberbek, Beata Schimscheiner z córką Leną, Marta Bizoń, Ewa Kaim, Elżbieta Romanowska i Katarzyna Galica.

Wydarzenie otworzył kameralny pokaz Nickola Morozova. Designer zaprezentował kolekcję inspirowaną rosyjskim duchem w połączeniu z motywami japońskimi oraz europejskimi. Bogactwo i różnorodność wzorów stworzyły jedną całość.

Główną atrakcją wieczoru był finałowy pokaz Doroty Goldpoint. W role modelek wcieliły się znane aktorki m.in.: Joanna Kurowska i Bożena Dykiel. Zaprezentowały one luksusową, jesienną kolekcję designerki – Piękna siła. Goście mogli podziwiać staranne wykonanie minimalistycznych projektów z naturalnych i szlachetnych materiałów. Na pokazie zaprezentowane zostały suknie wieczorowe, koktajlowe, dzienne, biznesowe oraz sportowe. Dominowały złoto, granat, czerwień oraz burdund.

Moja najnowsza kolekcja została stworzona z pasji tworzenia, ma ona za zadanie pokazać kobietom, że piękno jest zamknięte w każdej z nas i żadna kreacja go nie zastąpi. Jesienną kolekcją zapraszam kobiety do spojrzenia w głąb siebie, w poszukiwaniu swojej pięknej siły – podkreśla projektantka Dorota Goldpoint.

Pokazom towarzyszyły rozmowy o modzie i nadchodzących trendach. Szczególny klimat wieczoru podkreśliła wystawa fotografii Bartosza Głowackiego. Ekspozycja zdjęć krakowskiego artysty zgłębiała różne oblicza kobiecości. Głowacki w swoich pracach skupił się na przedstawieniu odrębnego oraz indywidualnego stylu, charakteru i urody fotografowanych przez siebie kobiet. Jest to pierwsza z wielu inicjatyw kulturalnych, które na stałe wpiszą się w harmonogram wydarzeń showroomu.

Dopełnienie wydarzenia stanowił występ Iwony Węgrowskiej oraz degustacja wina ze Stacji  Winiarskiej w Michałowicach. Sponsorami wydarzenia byli: Salon Fryzjerski Glamour Katarzyna Gawor, Volvo Wadowscy, Holistic Clinic, Energylandia, Max-fliz , Vipera Cosmetics, Kulinarne kreacje, Neess, Ewa Man – Witańska – trener Ness Hybryda, Pegi lashes Agnieszka Paduch, Barbara Bajerek The Art of Make Up, Kasia Rucińska make-up artist, Urszula Klaś – Boczkała make up, Beata Stańczyk Make up.